Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
31 °
Sht
36 °
Die
36 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Protestat e 21 janarit/ Taulant Balla pranon bashkëpunimin me Agron Malaj: Koalicionin me LSI-në e bëmë për të rrezuar Sali Berishën

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1c2c0bc26e739e37c2da543f30453100

Kreu i grupit parlamentar i PS-së, Taulant Balla ka pranuar kontaktet me kryebashkiakun e Matit, Agron Malaj, 21 janarin e vitit 2011, ku asokohe Malaj ishte komandant seksioni i Njësisë Speciale të Gardës së Republikës.  

Në emisionin “Open”, Balla tha se Malaj nuk ka qënë në krye të grupit që ka qëlluar.

Ndërkohë, më tej, Balla tregoi edhe arsyen e vërtetë të koalicionet qeveritar mes Partisë Socialiste dhe LSI para zgjedhjeve të vitit 2013. Ai shtoi se këtë e bënë vetëm për të larguar PD-në nga pushteti.

“E kam kontaktuar atë ditë Agron Malaj. Nuk është e vërtetë se grupi i tij ka qënë grupi i zjarrit. Ai ka qënë në krye të snajperave, të cilat nuk kanë qëlluar. Për të rrezuar Sali Berishën në vitin 2013 na duhej koalicioni me LSI-në. Ilir Meta gjatë koalicionit me ne nuk ka qënë në Shqipëri më 21 janar. Për të shkatërruar regjimin e Sali Berishës na u desh të bënim koalicion me LSI-në. Dhe kështu shemben pengesën e parë,” tha Balla.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img