Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Protesta te Unaza e Re: Shoqërohen në polici banorët, deputetët e PD-së drejt komisariatit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë shoqëruar në polici disa nga banorët që protestuan mbrëmjen e sotme te “Unaza e Re” në Tiranë.

Uniformat blu kanë kryer shoqërimin e disa banorëve në Komisariatin Nr.6 në kryeqytet, pasi i vunë zjarrin gomave dhe koshave të mbeturinave duke bllokuar sërish trafikun në këtë segment.

Mësohet se drjet Komisariatit janë nisur deputeti i LSI Endrit Braimllari dhe dy deputetë të Partisë Demokratike, Klevis Balliu e Gent Strazimiri, të cilët gjithashtu kanë qenë prezen në protestë.

Në protest u dogj edhe flamuri “Rilindje” i Partisë Socialsite.

Më shumë

spot_img