Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Protesta te Kryeministria, ironizon Tomorri: Me këtë reagim Qeverisë i lind e drejat të përdhunojë dhe burrat

spot_img

Lajme të ngjashëm

7f3efc7033a63939c1afcccc195229be

Pak momente më parë përpara Kryeministrisë është mbajtur një protestë për të dënuar dhunën ndaj grave, pas rastit të Xhisiela Malokut.

Por nisur nga pjesëmarrja e qytetarëve, gazetari Klodian Tomorri ka ironizuar duke shkruar se me këtë reagim ndaj padrejtësisë, Qeverisë i lind e drejta të përdhunojë dhe burrat, jo më gratë.

“Me kete reagim qe ka ketu ndaj padrejtesive te pushtetit, qeverise i lind e drejta te perdhunoje dhe burrat, jo me grate”, ka shkruar ndër të tjera Tomorri.

Gjithashtu, gazetari ka shtuar se i vetmi instrument që e mban Qeverinë e përgjegjshme është llogaridhënia.

REAGIMI I PLOTË:

Me kete reagim qe ka ketu ndaj padrejtesive te pushtetit, qeverise i lind e drejta te perdhunoje dhe burrat, jo me grate.

O milet.

Nuk ka qeveri te mire, ne asnje vend te botes. Lexo Bastiatin, De Tocqueville etj se e kupton.

I vetmi instrument qe e mban qeverine e pergjegjshme eshte llogaridhenia. Po nuk i kerkove llogari, qeveria te jep prasin.

 

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img