Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Protesta te Kryeministria, Balla: Arsyeja pse PD e LSI kanë dalë rrugëve është Drejtësia e re, dhunuesit ishin punonjës bashkish

spot_img

Lajme të ngjashëm

cd48271d4235d9476d8dee8c05e6714d

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, është shprehur se arsyeja pse opozita e bashkuar ka dalë rrugëve është shumë e thjeshtë, sepse po krijohen organet e reja të drejtësisë.

I ftuar në emisionin ‘kjo Javë’ me Nisida Tufën, Balla ka shtuar ndër të tjera se ata që ushtruan dhunë në protestën sot përpara Kryeministrisë ishin punonjës të bashkive të djathta.

‘Arsyeja pse PD dhe LSI sot janë në protestë dhe dhunojnë institucionet është shumë e thjeshtë, sepse jemi në prag të krijimit të drejtësisë së re. Ne e kemi paralajmëruar se kur të krijohen organet e reja si SPAK e BKH këta do të dalin në rrugë.
Ata që ishin në protestë janë punonjës të bashkive. Punonjës të bashkisë së Kamzës, Kukësit, kavajës etj,’, ka thënë ndër të tjera Taulant Balla.

 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img