Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Protesta të dhunshme në Gjermani, plagosen disa policë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ashpërsimi i masave anti-covid dhe vaksinimi  i detyrueshëm për grupe të caktuar ka sjellë reagimin e mijëra njerëzve të cilët kanë mbushur rrugët kryesore të qyteteve  të Gjermanisë.

Protesta janë përshkallëzuar në përplasje pasi autoritetet policore jane përpjekur të shpërndajnë turmën.

6 oficerë kanë mbetur të plagosur. Ndërsa rreth 120 persona që refuzuan të zbatonin urdhrat e policisë janë vënë në pranga.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img