Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Protesta të dhunshme në Athinë, qytetarët dalin në mbështetje të terroristit që vrau burrin e politikanes greke

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f623bd051c62b13531c43484afb15240

Një protestë e papritur ka shpërthyer pasditen e sotme në qendër të Athinës, ku 30-40 persona u mblodhën para akademisë së kryeqytetit grek.

Ata hodhën parrulla në mbështetje të terroristit grek Dhimitris Kufodinas, i cili ka hyrë në grevë urie në burgun Koridhalo.

Policia u kërkoi të protestuesve të shpërndaheshin pasi kjo protestë ishte pa leje, por qytetarët kanë refuzuar, duke bërë që disa prej tyre të shoqërohen në komisariat.

Terroristi Kufodinas ka hyrë në grevë urie pasi akuzon sistemin e burgjeve në Greqi si hakmarrës dhe të dhunshëm, ndërsa më herët ishte transferuar nga një burg i sigurisë së ulët në burgun e sigurisë së lartë.

Kufodinas është vrasësi i Pavllos Bakojanis, bashkëshortit të politikanes dhe ish-ministres grejke Dora Bakojanis.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img