Tirana
broken clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
1.5kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
13 °
E hënë, 19 Prill, 2021
spot_img

Protesta të dhunshme në Angli, qytetarët përplasen me policinë, 107 të arrestuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mijëra protestues mbushën rrugët e kryqyteti i Anglisë, për të kundërshtuar një projekt-ligj të ri të qëverisë që i jep policisë me shume kompetenca për të kufizuar tubimet.

Protesta u përshkallëzua në dhunë pasi autoritetet u përpoqën të shpërndanin turmën, me argumentin se ishte shkelur ligji kundër masave anticovid që nuk lejon grumbullimet. 107 persona u arrestuan ndërsa 10 policë mbetën të lënduar.

Projekt-ligji i ri i policisë do t’i japë forcave të rendit kompetenca të reja për të vendosur kufij kohore si dhe për të përcaktuar sjelljen e turmave në rrugë.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img