Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Protesta të dhunshme kundër masave anti-Covid-19 në Gjermani, një person humb jetën, 600 të arrestuar pas përleshjeve me policinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Protesta masive janë zhvilluar ditën e djeshme në Berlin kundër masave anti-Covid-19. Një person ka humbur jetën pasi nuk është ndjerë mirë gjatë protestës.

49-vjeçari ishte ankuar se nuk ndihej mirë, ndërsa policia po i kontrollonte dokumentet e identifikimit. Megjithëse efektivët e policisë i dhanë ndihmën e parë mjekësore, ai nuk mundi të shpëtonte.

Rreth 600 persona u arrestuan gjatë demonstratave në fundjavë. Protestuesit u përplasën me policinë, por autoritetet ende nuk kanë dhënë një shifër për numrin e protestuesve dhe oficerëve të plagosur gjatë ditës së djeshme.

Më shumë

spot_img