Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Protesta te Astiri/ Arrestohen 2 persona, procedohen  20 të tjerë

spot_img

Lajme të ngjashëm

5a3f7044c932029bab5b29b6cc691ada

Policia e Tiranës ka arrestuar dy protestues të zonës së Astirit në kryeqytet si dhe janë proceduar në gjendje të lirë 20 të tjerë.

Renato Llula 41 vjeç dhe Kujtim Ylli 58 vjeç kanë rënë në prangat e policisë, me akuzën pjesëmarrje në shërbim të paligjshëm.

Qytetarët po gjykohen në gjendje të lirë, ndërkohë shkak i arrestimit të tyre është  bërë bllokimi i askit të Unazës së Re.

Nga ana tjetër, protesta e banorëve po vijon ende pavarësisht ngjarjes së ndodhur.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img