Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

PROTESTA/ Taulant Muka rikthehet në Shqipëri: Sapo bleva biletën e avionit, do jem me ju dhe të gjjthë bashkë të…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Taulant Muka disa ditë më parë u largua nga Tirana për të vazhduar studimet e tij shkencore jashtë vendit.

Por ish zv.ministri i dorëhequr i Arsimit është ekzaltuar nga protesta e studentëve në Tiranë dhe ka blerë biletën për t’u rikthyer.

“Do jem edhe unë mes jush”, shkruan Muka.

“Sapo bleva biletën e avionit për t’ju bashkangjitur studentëve! Do jem dhe unë mes jush, dhe të gjjthë bashkë të kërkojmë arsim cilësor! Ftoj çdo intelektual të vendit të bëhemi bashke dhe ti japim rinisë një universitet cilësor! Rinia meriton më shumë, meriton dinjitet”, përfundon ish-zv.ministri i Arsimit.

 

Më shumë

spot_img