Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

PROTESTA?! Salianji tregon hapat që do të ndjekë PD pas humbjes së zgjedhjeve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i ardhshëm i parlamentit të Shqipërisë, Ervin Salianji ka folur sot në “Open” për veprimet që do të ndërmarrë opozita pas humbjes në zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Veprimet që do të jenë në rrugë ligjore vijnë pasi PD rezultatin e zgjedhjeve e cilëson si “masakër zgjedhore”.

Drejtuesi politik i PD në Korçë gjatë fushatës elektorale, theksoi se do të merren me procese ligjore ndaj nuk dihet ende se çfarë vendimi final do të marrë opozita.

Salianji: Ne do e ankimojmë nga pikëpamja ligjore. Do ankimojmë në të gjitha instancat, në KQZ, në KAS, në Kolegj Zgjedhor pastaj duke marrë të gjithë pjesën e dokumentacionit, të pamjeve filmike, të gjitha procesit. Ne do bëjmë gjithçka nga pikëpamja ligjore dhe nëse nuk funksionon, pa diskutim që do marrim vendime hap pas hapi. Jemi akoma pa përfunduar procesin, ju thoni çfarë do bëjë opozita.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img