Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Protesta pro Palestinës në sheshin “Skënderbej”, policia shoqëron disa qytetarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në sheshin “Skënderbej” është duke u zhvilluar një protestë e qytetarëve shqiptarë pro Palestinës, pas konflikteve të armatosura të palestinezëve me izraelitët.

Por protestuesit nuk janë lejuar nga policia, me këta të fundit që shprehen se nuk lejohen tubimet për shkak të pandemisë.

disa protestues janë shoqëruar në polici, teksa ka patur edhe përplasje fizike mes qytetarëev dhe efektivëve të policisë.

“Këta janë shtet që qeverisin në mënyrë të padrejtë, po përkrahin çifutët për masakrat që po bëhen ndaj popullit palestinez.

Ne kemi ardhur të protestojmë në mënyrë paqësore për ata gra dhe fëmijë që vriten në mënyrë të padrejtë dhe këta nuk na lejnë të protestojmë.

Kam një pyetje, erdhëm me pankarta në duar, a ka përse këta të më arestojnë pa arsye vetëm përse unë protestoj në mbrojtje të Palestinës”, u shopreh njëri prej të shoqëruarve në polici.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img