Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Protesta për abuzimin e të miturës në Mirditë, Rudina Hajdari mbështet qytetarët: Jam e tronditur nga ai akt, respekt për këdo që sot reagoi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme në Tiranë është zhvilluar një protestë, ku qytetarët kanë dalë në mbështetje të 15 vjeçares nga Mirdita që u abuzua seksualisht nga 5 persona.

Deputetja Rudina Hajdari me anë të një postimi në rrjetet sociale ka mbështetur protestën e qytetarëve, teksa shprehet se është e tronditur nga ngjarja në Mirditë.

Ajo thotë se vetëm ndëshkimi i rreptë dhe edukimi që fëmijë na jep siguri se ky fenomen do të shuhet e vajzat e gratë do të jetojnë pa frikë se dhunohen e përdhunohen në Shqipëri.

“Mirënjohje për të gjithë ata qytetarë që ngritën zërin dhe treguan revoltë karshi aktit barbar të 5 meshkujve ndaj një adoleshenteje.

Përdhunimi është një plagë e cila rri e hapur gjithë jetën te një femër.

Është traumë fizike dhe psikologjike.

Si nënë e një vajze jam e tronditur nga ai akt dhe i bëj thirrje organeve të drejtësisë të aplikojnë dënimin maksimal për përdhunuesit.

Vetëm ndëshkimi i rreptë dhe edukimi që fëmijë na jep siguri se ky fenomen do të shuhet e vajzat e gratë do të jetojnë pa frikë se dhunohen e përdhunohen në Shqipëri.

Respekt për këdo që sot reagoi”, shkruan Hajdari.

Më shumë

spot_img
spot_img