Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Protesta në Kosovë kundër Prokurorit të Shtetit

spot_img

Lajme të ngjashëm

ab7e035c6543836e3060724c437ee24d

Partia Vetëvendosja në Kosovë ka thirrur qytetarët në një protestë përpara zyrës së prokurorit të shtetit, Aleksandër Lumezi.

Me pankarta në duar, qytetarë dhe deputetë të opozitës kërkuan largimin e kreut të organit të akuzës duke protestuar përpara zyrës së Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi.

 Sipas tyre, Lumezi nuk reagon ndaj asnjë fenomeni kriminal në Kosovë, ndaj kërkojnë largimin e tij. Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, tha se protestat do të vazhdojnë edhe në sheshet kryesore të Prishtinës.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img