Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
27 %
1.5kmh
0 %
Enj
31 °
Pre
30 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Protesta masive, Nikolla lexon në konferencë letrën e studentëve: U kërkova takim, nuk pranuan

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja Lindita Nikolla po mban një konferencë për mediat lidhur me protestën e sotme të studentëve. Nikolla u shpreh se ka kërkuar një takim me një përfaqësi të studentëve, por këta të fundit nuk kanë pranuar.

Gjatë fjalës së saj ministrja lexoi letrën që studentët i kishin drejtuar ditën e sotme, ku i kërkojnë përgjysmim të tarifave dhe përmirësim të kushteve në konvikte.

“Me respektin për t’i dëgjuar dhe për të komunikaur me ta, por mbi të gjitha të disa shqetësimeve me fokusin e studentëve kërkova takim. Respektim maksimal për të gjithë politikanët që janë përfshirë në këtë protestë, por vëmendja ime është vetëm te studentë. U kamë kërkuar studentëve për të komunikuar dhe ndar sy më sy, nuk kanë pranuar kanë dashur një komunikm informal. Janë një pasuri e kombit dhe ndaj ata nuk meritojnë pa i dëgjuar. Studentët kanë adresuar drejt ministrisë së Arsimit një kërkesë. ‘Kërkojmë anullim të VKM pikën katër përgjysmin tarifash, përmirësim të kushteve, kërkojmë përgjigje brenda ditës në të kundërt bojkotohet mësimi. Unë kam respekt për studentët. Ndaj nga fundi në krye ka prevaluar qetësia dhe durimi dhe padyshim ekuilibri i nevojshëm”, u shpreh Nikolla.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img