Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Protesta masive në Hong Kong, kundërshtohen nismat e qeverisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

26794163b7016cf0fbf88bb2b8fda843

Qeveria e Hong-Kongut ka miratuar në parlament projektligjin për ekstradim të të dyshuarve drejt Kinës.

Kjo ka bërë që qindra e mijëra vetë të dalin në rrugët e Hong Kongut dhe të kundërshtojnë këtë nisëm të qeverisë.

Shumë prej protestuesve u shprehën se ishin të shqetësuar nga rritja e ndikimit të Pekinit në Hong Kong.

Protestuesit të cilët ishin më të shumë në numër se herën e kaluar, kërkojnë që projekti për ligjin i cili do të mundësojë ekstradimin e kriminelëve të dyshuar nga Hong Kongu në pjesën kontinentale të Kinës të anulohet tërësisht.

Më shumë

spot_img