Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Protesta masive në Francë, qeveria tërhiqet nga reforma e pensioneve (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

de60acf6df64a2bb6ae62691b4e7b2d3

Qeveria franceze është tërhequr nga reforma e pensioneve pas protestave të shumta në vend.

Kryeministri francez Edouard Philippe ka ofruar kompromis me sindikatat në përpjekje për t’i dhënë fund grevave mbarëkombëtare kundër reformave të pensioneve.

Reforma e pensioneve parashikonte rritjen e moshës së pensionit deri në 64 vjeç.

Ndërkohë që protestat vazhdojnë me ritme të ashpra, ku ka patur gjatë të gjithë kohës përplasje mes forcave të policisë dhe qytetarëve.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img