Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Protesta masive kundër masave anti-COVID në Belgjikë, policia arreston 132 persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

Protesta masive kanë shpërthyer në Belgjikë kundër masave anti-COVID, me qytetarët që u mblodhën në një park të Brukselit.

“Në përplasjen mes protestuesve dhe policisë u plagosën 15 persona”, tha zëdhënësi i policisë Ilse Van de Keere, ndërkohë që tregoi se 132 persona janë arrestuar.

Edhe pse policia dhe qeveria i kishin parlajmëruar qytetarët që të mos bënin grumbullime masive, sërish qytetarët kanë dalë dhe janë mbledhur edhe në orët e vona të darkës.

Një pjesë e protestuesve ndezën një zjarr dhe u mblodhën rreth tij duke thirrur “Liri” dhe “Ku është festa? Këtu është festa”.


spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img