Tirana
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
9 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

Protesta kundër vrasjes së kafshëve, aktivistja: Braktisni Pet-Shop, adoptoni qentë e rrugës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër protestë kundër vrasjes së qenve endacakë është mbajtur sot në sheshin “Skënderbej” në Tiranë.

Nisur nga vrajsa e një qeni, që disa ditë më parë kishte kafshuar një fëmijë të mitur, protestuesit kanë dalë sot me pankarta kundër vrasjes së qenve.

Një prej aktivistëve ka bërë thirrje për trajtimin me dinjitet dhe dashuri të kafshëve, kryesisht qentë endacakë. Ajo i ka bërë thirrje qytetarëve që duan të kenë një qen, të mos e blejnë atë nga dyqanet pet-shop por ta adoptojnë nga rruga.

“T’i mbledin, t’i mbajnë në një vend të saktë, le t’ua bëjnë eutanazinë, por jo me acid, t’ja bëjnë me një metodë që kafsha të ngordhë direkt dhe me dinjitet”, ka thënë ndër të tjera ajo.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit