Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
58 %
2kmh
0 %
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
Die
20 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Protesta kundër Ramës, shoqërohet kreu i PD në Sarandë

spot_img

Lajme të ngjashëm

6b93fe5537b03f5df6957d45e1c7d198

Shoqërohet në polici, kreu i PD në Sarandë, Hariz Mema.

Ky i fundit është shoqëruar pas protestës kundër kryeministrit Edi Rama dy ditë më parë në qytetin bregdetar.

Mbështetësit e opozitës tentuan të ndalonin mitingun e  PS, ndërsa pati përplasje të forta mes tyre dhe policisë.

Kujtojmë se gjatë protestave të opozitës, ka pasur disa zyrtarë të PD të shoqëruar në polici. Mes tyre ishte edhe ish-deputeti Bardh Spahia. Ky i fundit u arrestua live në televizion, ndërsa gjykata caktoi më pas për të masën ‘arrest shtëpie’.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img