Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Protesta, gratë “Kuq e Zi” varin poturet te zyra e punësimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

4f24a0e247b0e61650345d85eb72e125

Dhjetëra gra nga Aleanca Kuq e Zi janë mbledhur mëngjesin e sotëm për të protestuar përpara ambienteve të Zyrës së Punësimit në Tiranë.

Pas skandalit të ish-kryebashkiakut Shukri Xhelili, i cili kërkonte favore seksuale në këmbim të vendit të punës një vajze 20 vjeçare, Gratë Kuq e Zi kanë varur në shenjë proteste disa poture të grisura në rrethimin e institucionit, ndërsa thirrja e tyre ishte “Të rrëzojmë qeveritarët brekëgrisur dhe milionerë. Gratë kuqezi: Vajzat shqiptare viktima të qeveritarëve brekë-grisur”.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img