Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Protesta e Unazës së Re, momenti i arrestimit të njërit prej banorëve në lokal (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ky është momenti i arrestimit të Skender Dodës, banor i Unazës së Re. Siç shihet nga pamjet Doda është arretsuar në ambjentet e një lokali.

Po ashtu mëngjesin e sotëm janë shoqëruar edhe persona të tjerë, mes tyre Gramoz Shehu dhe Ilir Katiraj.

Ky i fundit qëlloi kryeministrin Edi Rama me këpucë pak muaj më parë tek spitali i Traumës.

Ndërkohë, banorët e Unazës janë duke shkuar në këto momente drejt Dretorisë së Policisë, pasi aty ndodhen personat e shoqëruar.

Shoqërimi i tyre është bërë pasi akuzohen se kanë bllokuar rrugën më 7 tetor.

Prej gati 1 vit banorët e Unazës së Re protestojnë çdo ditë, pasi kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img