Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Protesta e studentëve, Rama: Tarifat nuk i përcakton ministria por universiteti

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për protestën e sotme të studentëve në Tiranë dhe Elbasan.

Me anë të një postimi në Twitter, Rama shprehet se tarifat nuk i përcakton ministria por universiteti, ndërkohë që tregon se Ministria e Arsimit u ka sugjeruar sot universiteteve të konsiderojnë rishikimin e VKM.

‘Thjesht e vërteta: 1.Tarifat s’i përcakton ministria po universiteti 2.Asnjë tarifë s’është rritur nga 2014 3.VKM për tarifën e mbetësve është kërkuar nga universitetet 4.Efekti i VKM nis vitin tjetër 5.Ministrja u ka sugjeruar sot universiteteve të konsiderojnë rishikimin e VKM’, shkruan Rama.

Më shumë

spot_img