Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
0kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

PROTESTA E STUDENTËVE/ Nikolla u tërhoq për pikën 4, pedagogu: Ecim me 5 kërkesat e tjera

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas protestës masive të studentëve ministrja e Arsimit Lindita Nikolla doli në një deklaratë nga ku komunikoi se nga sot do të shfuqëzohet pika 4 që nënkupton heqjen e tarifës për provimet e prapambetura.

 

Ndërkaq, pedagogu i Gazetarisë Ervin Goci thotë se pas rrëzimit të tarifës duhet të vazhdohet me 5 kërkesat e tjera të cilat i rendit si më poshtë:

“Tarifa ra, tani ecim me kerkesat tjera :

  1.  Pergjysmim tarifash
  2. Karta e studentit me te gjitha lehtesirat
  3. 50 % e votes per te zgjedhurit neper universitete t’i kaloje direkt si e drejte studenteve
  4. Investim urgjent ne qytetin studenteve per permiresimin e kushteve
  5. Paisje e bibliotekave dhe laboratoreve me logjistiken dhe bazen materiale te plote sipas te gjithe standarteve. #mestudentet”

Më shumë

spot_img