Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Protesta e studentëve kthehet në tragjedi, shembet mbrojtësja e katit të katërt, humbin jetën 7 persona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7b2b8f06d97ccea5f1b16f87c7160e74

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një universitet në Bolivi, ku protesta e studentëve është kthyer në tragjedi.

Mediat vendase bëjnë me dije se një grup sudentësh në universitetin El Alto ishin mbledhur për të protestuar, kur rrethoja mbrojtëse në të cilën ishin mbështetur u këput, duke shkaktuar dhe rënien e studentëve nga lartësia ku ndodheshin.

Nga ky incident janë shënuar viktima, shtatë persona humbën jetën, ndërsa 5 ndodhen në spital.

“Nga ky aksident shtatë kanë vdekur dhe pesë janë në gjendje kritike,” tha ministri i shëndetësisë Jayson Auza.

Në anën tjetër, policia ka filluar hetimet lidhur me shkakun që çoi në thyerjen e rrethojës mbrojtëse.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img