Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Protesta e studentëve, Albin Kurti te Shkencat Sociale

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Levizja Vetëvendosje në Kosovë, Albin Kurti ndodhet në Tiranë, te fakulteti i Shkencave Sociale.

albsig

spring

 

Pedagogët dhe studentët kanë bojkotuar sot mësimin, ndërsa Kurti ka shkuar aty për t’i mbështetur.

Në një deklaratë para tyre, krei i VV është shprehur se i ka ndjekur protestat e studentëve. “Në Kosovë i kemi ndjekur protestat tuaja. Fitoret në histori dhe shoqëri vijnë nga qendresa. Protesta e studentëve e drejtë, kur pedagogët janë me ta”, ka thënën ndër të tjera Kurti.

Sot në orën 11:00 pritet të mblidhen Asambletë e Pedagogëve ku edhe do të marrin vendimin për grevën e paralajmëruar. Të premten një grup pedagogësh zhvilluan takim me minstren e Arsimit, Besa Shahini, por siç u shprehën nuk morën përgjigje për kërkesat e tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img