Protesta e opozitës më 27 janar, deputeti i PD: Vjen efekti i parë, tërhiqet Rama

Publikuar tek: politike, më 10:35 11-01-2018 Protesta e opozitës më 27 janar, deputeti i PD: Vjen efekti i parë, tërhiqet Rama

Deputeti i PD, Edi Paloka sjell në vëmendjen e të gjithëve se përcaktimi i protestave të opozitës së bashkuar sjell efektin e parë pozitiv për qytetarët.

Sipas Palokës, me urdhër të kryeministrit Autoriteti i Konkurencës ka kërkuar anulimin e vendimit për rritjen e çmimit të ujit nga këshilli bashkiak në Tiranë.

Sipas deputetit, ky urdhër vjen nga frika e revoltës së qytetarëve më 27 janar, kur është përcaktuar të mbahet protesta e opozitës në Tiranë.

“Efekti i pare i protestes 
Qeveria nepermjet Autoritetit te Konkurrences kerkon anullimin e vendimit te Velise per rritjen e cmimit te ujit.
Vetem FRIKA, se faturat e reja me cmimin skandaloz te ujit, qe do ju shkojne ne shtepi qytetareve, do te rrisin revolten dhe rradhet e protestes se 27 janarit, e detyruan Ramen qe nepermjet nje prej agjencive te tij, ti kerkoje kopjes se tij ne bashki, anullimin e vendimit per rritjen e cmimit te ujit.
Vendimi per rritjen skandaloze te cmimit te ujit ne Tirane, u mor nga Veliaj duke blere vota ne keshillin bashkiak, ne korrik te 2017, pra menjehere pasi Rama ishte konfirmuar kryeminister po ashtu me vota te blera e te vjedhura. Rritja e cmimit te ujit ishte dhurata e pare qe Rama dhe kopja e tij Veliaj ju bene qytetareve pasi ju kishin marre perdhunshem voten ne zgjedhjet parlamentare.
Ishte absolutisht nje vendim i Rames dhe Velines se tij. Vendim qe nuk e sprapsi dot as kundershtia e opozites dhe as reagimet ( e dobta ne fakt) te mediave dhe qytetareve.
Konfirmim i kesaj te vertete eshte fakti qe Enti Rregullator i Ujit, qe eshte po ashtu, teresisht ne duar te Rames, e miratoi vendimin skandaloz te Velise. Jo vetem kaq po Velina gjeti rast te bej dhe cinikun duke hedhur ne gjyq nje prej keshilltareve demokrat te bashkise pse denoncoi si skandaloz dhe korruptiv nje vendim te tille.
Tani papritur, nje tjeter agjenci, teresisht e kontrrolluar edhe kjo nga Rama, jep rekomandim qe vendimi per rritjen e cmimit te ujit te anullohet.
Cfare ka ndodhur nderkohe qe Rama “ndryshoi”? A mos u be me i ndjeshem papritur per interesat e qytetareve...?!!!
Absolutisht vetem nje eshte arsyeja; FRIKA e protestes dhe rritja e revoltes qytetare, 27 janari”, shkruan Paloka në rrjetet sociale. 

paloka.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011324882507324
array(1) { ["section"]=> string(85) "protesta-e-opozites-me-27-janar-deputeti-i-pd-vjen-efekti-i-pare-terhiqet-rama-106156" }