Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Protesta e opozitës, Kryemadhi në konferencë: Falenderoj policët që bënë detyrën, dënoj ata që dhunuan gazetarin (Thirrja për prokurorinë)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas mbarimit të protestës së opozitës kryetarja e LSI Monika Kryemadhi mbajti një konferencë për shtyp. Nga selia e LSI Kryemadhi falenderoi pjesmarrësit në protestë.

Ndërsa një falenderim çoi edhe për efektivët e policisë që sipas saj bënë në mënyrë korrekte detyrën, ndërsa nga ana tjetër dënoi ata që përdorën dhunë.

“Protestat e afrojnë më shumë Shqipërinë nga BE. Sot dua të falenderoj të gjithë ata policë që kryen detyrën e tyre, por dua të dënoj edhe ata që dhunuan gazetarin e RD. I bëj thirje prokurorisë të hetojë. I bëj thirrje Edi Ramës që të dalë nga tuneli i krimit ku ka hyrë të tërhiqet se tashmë është vetëm nuk e ndjek më njëri nga mbrapa. Prandaj nuk ka zgjidhje tjetër të largohet dhe ti japë mundësi Shqipërisë të hapë negociatat me BE. Në emër të LSI falenderoj të gjithë ata qytetarë që ishin në bulevard se tashmë shembja e murit të drogës ka filluar shumë shpejt. Prandaj të mos ndalemi pa pasur frikë nga një kadavër politike siç është Edi Rama”, tha Kryemadhi.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img