Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Protesta e jelekverdhëve, reagon ashpër kryeministri i Francës: Do t’i shtypim

spot_img

Lajme të ngjashëm

b5c6568a1776cc56da8f2c27f8ff2ee4

Kryeministri i Francës Édouard Philippe ka reaguar ashpër pas protestave të dhunshme të të ashtuquajturve jelekverdhët.

Mediat vendase kanë raportuar pak më parë se Philippe ka qenë i ashpër në deklaratën e tij kur është shprehur se qeveria do të marrë masa për tu përballur me protestat e dhunshme duke i shtypur ato po në të njëjtën mënyrë.

Më herët gjatë ditës, zyra e kryeministrit ka deklarauar se qeveria po rishikon një plan masash si përgjigje e dhunës së jelekverdhëve në protestat e zhvilluara.

‘Duke u përballur me dhunën e vazhdueshme të papranueshme në të gjithë vendin, qeveria planifikon të marrë një qëndrim shumë të fortë dhe të rregullojë planin e rendit publik’, tha zyra e kryeministrit Édouard Philippe.

 

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img