Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Protesta e dhunshme në Partinë Demokratike, shkon në 60 numri i protestuesve të shoqëruar nga policia

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas përfundimit të protestës së dhunshme në selinë e Partisë Demokratike, policia ka filluar shoqërimet e personave që kryen veprime të dhunshme.

Mësohet se janë 60 protestues të cilët janë shoqëruar në Komisariat, ndërkohë që janë shoqëruar edhe 8 nga personat që ndodheshin brenda selisë, të cilët u kundërpërgjigjën me gaz lotsjellës dhe sende të forta.

Në të gjitha komisariatet e kryeqytetit janë shoqëruar në total një numër prej 60 qytetarësh nga të cilët 28 persona në Komisariatin nr.1, 15 persona në Komisariatin nr.2, 8 persona në Komisariatin nr.3, 5 persona në Komisariatin nr.5, 3 persona në Komisariatin nr.6 dhe 1 person në Drejtorinë e Policisë së Tiranës.

Prokuroria ka nisur hetimet dhe ka mbledhur të gjitha provat nga brenda selisë së PD-së, e cila në përfundim të protestës duket e shkatërruar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img