Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Protesta e dhunshme në Partinë Demokratike, Policia shoqëron 25 protestues dhe 8 persona që ndodheshin brenda selisë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas përfundimit të protestës së dhunshme në selinë e Partisë Demokratike, policia ka filluar shoqërimet e personave që kryen veprime të dhunshme.

Mësohet se janë 25 protestues të cilët janë shoqëruar në Komisariat, ndërkohë që janë shoqëruar edhe 8 nga personat që ndodheshin brenda selisë, të cilët u kundërpërgjigjën me gaz lotsjellës dhe sende të forta.

Prokuroria ka nisur hetimet dhe ka mblehdur të gjitha provat nga brenda selisë së PD-së, e cila në përfundim të protestës duket e shkatërruar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img