Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
61 %
3.1kmh
100 %
Enj
8 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Protesta e Berishës tërheq vëmendjen e mediave ndërkombëtare, ja si e pa “bota” përplasjen në PD

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Protesta mes demokratëve ditën e djeshme në selinë e Partisë Demokratike ka tërhequr vëmendjen e mediave ndërkombëtare.

Media të njohura si “Dailymail”, “Reuters”, “The Guarduan”, “Protothema”, etj i kanë dedikuar një shkrim protestës ose “luftës” mes demokratëve që mbështesin ish-kryeministrin SALI DHE Berisha dhe kreun aktual të PD, Lulzim Bashën.

Përplasja dhe dhuna nuk mungojë, sa u desh ndërhyrja e policisë me gaz lotsjellës apo boti me ujë që t’i shpërndante.

“Një grup i drejtuar nga ish-lideri i partisë Sali Berisha përdori shufra hekuri dhe çekiç për të thyer dyert kryesore të godinës. Punonjësit hodhën gaz lotsjellës në përpjekje për t’i parandaluar ata të depërtojnë përpara se policia të ndërhynte me kërkesë të partisë”shkruan Dailymail.

“Lufta brenda-partiake  përshkallëzohet në dhunë, Sali Berisha  nis fushatën për të rrëzuar pasardhësin e Lulzim Bashës ”shkruan “Protothema”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img