Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
58 %
2kmh
0 %
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
Die
20 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Protesta e banorëve të Zall Gjoçajt, Meta: Prokuroria të nisë hetimet, përgjegjësit të dalin para ligjit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta mbështet banorët e Zall Gjocajt për mos lejimin e ndërtimit të heceve në këtë zonë, si dhe për mbrojtjen e pasurive të Parkut Kombëtar Lurë-Mali i Dejës.

“Mbështes plotësisht protestën e banorëve të Zall Gjocajt në mbrojtje të pasurive të çmuara natyrore të Parkut Kombëtar Lurë – Mali i Dejës dhe të burimeve ujore jetësore për këtë komunitet.

Të ndalet menjëherë kjo masakër ekologjike!

I bëj thirrje Prokurorisë të hetojë abuzimet flagrante në dhënien e lejeve të shfrytëzimit të këtyre pasurive kombëtare me vlera të jashtëzakonshme, në shkelje kriminale të ekuilibrave ekologjike dhe interesave të komunitetit”, shkruan Meta.

Sipas Presidentit, përgjegjësit duhet të dalin para ligjit. “Përgjegjësit duhet të dalin pa vonesë para ligjit! 25 Prilli, është referendum edhe për ndalimin e krimit mjedisor.”

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img