Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
0.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
22 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Protesta e banorëve të Rinasit, vjen reagimi i parë nga LSI: Rama dhe qeveria izolojnë veriun, po ndajnë Shqipërinë në mes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për protestën e banorëve të Rinasit, të cilët kërkojnë që rruga drejt aeroportit të mos jetë vetëm me një sens lëvizje.

Sipas tij, Rama dhe qeveria po e izolojnë veriun dhe po e ndajnë Shqipërinë në mes, pasi me vendimin e ri të ARRSH, kushdo që vjen nga veriu duhet të bëjë dhjetëra kilometra më shumë.

Postimi i Vasilit:

Çmendet Rama bllokon rrugen e Rinasit!

Policia dhunon banoret shtazerisht!

Çfare qeverie e çmendur dhe e kriminalizuar!

Bllokojne Rrugen per Aeroport dhe e bejne me nje kalim duke demtuar mijra e mijra qytetare.

Ndajne Shqiperine ne mes.

Rama dhe qeveria  izolojne Veriun si te paafte dhe si degraduar qe jane!

Kushdo qe vjen nga Veriu duhet te beje dhjetra kilometra me shume per shkak te psikopative te Edi Rames!

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img