Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

‘Protesta do të vazhdojë’, Robert Budina: Edhe brenda zemrës së policisë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

1af5f04905108d56a9fdd177c1106d9a

Regjisori Robert Budina ishte edhe sot prezent në protestë teksa deklaroi nga sheshi se rezistenca kundër qeverisë duhet të vazhdojë.

Në prononcimin e tij për mediat, Budina tha se protesta është edhe brenda zemrës së policisë dhe kjo do të shihet në vazhdimësi.

“Njerëzit më aktivë janë në komisariate dhe burgje. Nuk duhet të shohim thjesht pjesëmarrjen, por duhet të shohim se në çfarë momenti psikologjik ndodhet kryeministri dhe qeveria. Nëse ai nuk e dorëzon shefin e policisë, nëse nuk fillon reforminin e policisë, protesta do të vazhdojë gjithmonë. Protesta e këtyre njerëzve është edhe brenda zemrës së policëve dhe këtë do ta shohim në vazhdimësi. Jam i bindur që kjo do të kurorëzohet me fitore të qytetarëve,” u shpreh Budina.

Më shumë

spot_img