Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Prostitucion dhe drogë, arrestohen 4 shqiptarë në Itali

Lajme të ngjashëm

Policia itaiane ka zbatuar urdhërarrestin e Gjykatës duke arrestuar 4 shtetas shqiptarë të akuzuar për një sërë veprash të rënda penale, si organizim të rrjetit të prostitucionit dhe posedim të sasive të mëdha droge.

Të arrestuarit janë shtetasit Gazmir Difaj, lindur më 1975, Altin koleci, lindur më 1977, Bledjan Curri, lindur më 1986 dhe Arnis Difaj i datëlindjes 08.02.1994. Ata akuzohen për posedim të 19 kilogram drogë, si dhe organizim prostitucioni me 5 femra nga Europa Lindore.


Më shumë