Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Propozoi që Krimea t’i jepet Rusisë, Zelensky i përgjigjet Elon Musk në Twitter, diplomati ukrainas s’ia përton: Ik pir*u është përgjigja ime!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Ukrainës, Volodomyr Zelensky i është përgjigjur miliarderit amerikan Elon Musk me “të njëjtën monedhë”, pasi ky i fundit propozoi që Krimea t’i jepet zyrtarisht Rusisë, si një mënyrë për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë.

Në një postim në Tëitter, Zelensky pyet ndjekësit e tij me ironi: “Cilin Elon Musk pëlqeni më shumë? Atë që mbështet Ukrainën? Apo atë që mbështet Rusinë?

Postimi i Zelensky në Twitter
Postimi i Zelensky në Twitter

Musk pyeti ndjekësit e tij nëse për t’i dhënë fund luftës, duhet të mbahet një referendum në rajonet ukrainase që duan t’i bashkohen Rusisë, por këtë herë nën mbikëqyrjen e OKB-së.

Lexo edhe: Elon Musk trazon internetin me katër propozimet e tij për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë: Krimea i takon Rusisë…

Ceo i Tesla dhe SpaceX gjithashtu tha se Krimea është tokë e Rusisë, dhe se ishte gabim i Hrushovit që ia dhuroi Ukrainës.

Por postimet e tij kanë shkaktuar një valë të madhe reagimesh në rrjetet sociale. Diplomati ukrainas nuk ia ka përtuar, por i është kthyer duke i thënë “F*ck you!”.

Postimi i Elon Musk shkaktoi reagime të forta
Postimi i Elon Musk shkaktoi reagime të forta

Më shumë
spot_img
spot_img