Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Propozohet legjislacioni: Të gjithë politikanët t’i nënshtrohen testit të drogës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kongresmeni republikan Clay Higgins kërkon që çdo anëtar i Kongresit t’i nënshtrohet rregullisht testit të drogës.

Në pjesën më të madhe të vendeve të punës në SHBA, klasës punwtore i kërkohet të kryejnë paraprakisht testin e drogës, ndërsa kongresmeni amerikan kërkon të njëjtën gjë për politikanët e zgjedhur.

“Zyrtarët e zgjedhur në Uashington D.C duhet të jenë subjekt i të njëjtit lloj testi të rastësishëm të drogës që amerikanët e klasës së punës duhet të durojnë”, tha Higgins në një deklaratë.

“Kongresi s’ka pse jeton me rregulla të tjera,” tha ai. “Kjo përpjekje ka të bëjë me mbajtjen e llogaridhënies dhe sigurimin e shërbimit “esëll” ndaj Ne, Njerëzit”.

Ai tha në një intervistë për USA Today Netëork se ideja për propozimin kishte lindur pas “gjërave” që ai personalisht kishte parë në Capitol Hill.

“Duke u bazuar në disa nga sjelljet që kam parë, do të isha shumë kurioz të dija se çfarë drogërash të paligjshme po kalojnë nëpër venat e zyrtarëve tanë të zgjedhur në Uashington, D.C”, tha Higgins.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img