Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Propozimi ‘pacifist’ i Bylykbashit: Ja si zgjidhet kriza politike pa kosto  

spot_img

Lajme të ngjashëm

b7b8a4f7686f9b47294883fa719877e1

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, deklaroi se zgjidhje e krizës politike pa kosto, janë vetëm zgjedhjet.

Juristi i njohur dhe anëtari i Partisë Demokratike tha se zgjidhja politike juridike e kësaj krize janë vetëm zgjedhjet.

I ftuar në studion e emisionit ‘360 gradë’, të gazetarit Artur Zheji, ai tha se për të zgjidhur një konflikt, duhet dialog, duke marrë shembull kështu edhe konferencën e Potsdamit të Fuqive të Mëdha pas Luftës së Dytë Botërore.

Zgjidhja politike juridike më e mirë e kësaj krize janë zgjedhjet. Më shpejt vijnë më pak kosto ka. Dy mënyra janë për të zgjidhur çdo konflikt o ulen burra të mençur dhe i japin drejtim pa shkuar në konflikt, ose pas konfliktit bëhet një konferencë. Një Potsdam të madh dhe mbyllen historitë ku i kemi, pasi kjo krizë ka shkaktuar dëme të mëdha’, tha ish deputeti i PD-së. 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img