Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Propozimi i Ramës nuk merret parasysh, Ditmir Bushatin nuk e zgjedhin përfaqësues për lirinë e medias në OSBE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

868eaa0c68128e4bd5f7d06eea0d622e

Kryeministri Edi Rama, si kreu i radhës në OSBE disa muaj më parë kishte propozuar që ish-ministri Ditmir Bushati të vendosej si përfaqësues i lirisë së medias në OSBE.

Por kërkesa e tij nuk është marrë parasysh, pasi në këtë pozicion u zgjodh sekretarja e shtetit të Portugalisë.

Bushati është një nga kritikët e qeverisë për Paketën Anti-Shpifje, duke e kundërshtuar në parlament këtë ligj dhe kërkoi që kjo paketë të shkonte në Komisionin e Venecias, ndërkohë që propozimi i Ramës u pa si një mënyrë për të bërë paqe me Bushatin.

Ditmir Bushati në janar të këtij viti është emëruar nga Rama si i dërguar i Posaçëm për OSBE-në.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img