Propozimet për Dekriminalizimin, PD: Të përjashtohen funksionarët që arrestohen në flagrancë

Publikuar tek: politike, më 14:05 24-02-2016 Propozimet për Dekriminalizimin, PD: Të përjashtohen funksionarët që arrestohen në flagrancë

Partia Demokratike ka depozituar sot në Kuvend dy iniciativat ligjore për dekriminalizimin dhe komisionet hetimore parlamentare.

Propozimi për dekriminalizimin, parashikon përjashtimin nga politika për funksionarët dhe të zgjedhurit kur ata arrestohen në kushtet e flagrancës të krimit kundër jetës dhe shëndetit ndërsa propozimi tjetër pamundëson bllokimin nga mazhoranca të punës së komisioneve hetimore përmes mospranisë së anëtarëve të mazhorancës, siç ka ndodhur deri tani në rastet e Komisionit Hetimor për Serverin e Tatimeve dhe Komisionit Hetimor për Emërimet në Administratën Publike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010053157806396
array(1) { ["section"]=> string(96) "propozimet-per-dekriminalizimin-pd-te-perjashtohen-funksionaret-qe-arrestohen-ne-flagrance-33411" }