Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Pronari emigrant në Greqi, fëmijët e lagjes i vënë flakën vilës 3 katëshe në Berat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vilë tre katëshe në Berat është shkrumbuar pasditen e sotme, pasi disa fëmijë të lagjes ish-Pjeshkorja i kanë vënë zjarrin me disa kartona. Shtëpia ishte e pabanuar pasi pronari ishte emigrant në Greqi bashkë me familjen.

Zjarri është pikasur fillimisht në një nga dhomat e e vilës dhe në një kohë të shkurtër ka përfshirë të gjithë katin e dytë të kësaj vile. Në vendngjarje kanë shkuar forcat të shumta të Repartit Zjarrëfikës, që kanë mundur të lokalizojnë në kohë flakët e të shuajnë zjarrin.

albsig

spring

Mësohet se fëmijët kanë ndezur disa kartona dhe i kanë hedhur brenda në një nga dhomat nga dritarja që ishte e hapur totalisht.

Si pasojë e zjarrit të rënë janë shkrumbuar orenditë shtëpiake dhe gjithçka që ndodhej në katin e dytë të kësaj vile, i vetmi kat i rregulluar dhe funksional për banim pasi kati i parë dhe ai i tretë ishin akoma në rregullim e sipër.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img