Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Prokurorja bën zbulimin tronditës, vdekjet nga Covid-19 në azilet e New York po fshihen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

091ff5ca6f92a902d86f2bbeb6bca211

Qyteti i New Yorkut mund të ketë llogaritur gabim vdekjet nga Covid-19 në shtëpitë e të moshuarve. 

Në këtë përfundim ka dalë prokurorja e përgjithshëm i shtetit, Letitia James.

Ajo ka ekzaminuar mospërputhje prej ditësh midis numrit të vdekjeve që raportohen nga Departamenti i Shëndetësisë i shtetit dhe numri i vdekjeve të raportuara nga vetë

Që nga e marta, shteti po raporton 8,711 vdekje në shtëpitë e pleqve në të gjithë vendin.

Raporti i James, të cilin zyra e saj e përshkroi si paraprak, pasqyron gjetjet nga të tjerët që kanë kontrolluar statistikat e New York për vdekjet në shtëpi të moshuarish.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img