Tirana
clear sky
12.3 ° C
12.3 °
12.3 °
67 %
1.6kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Prokuroria VERIFIKON kandidatin e partisë së Jozefina Topallit: Është hetuar për “Falsifikim” dhe është dënuar me burg (DOKUMENTI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Përgjithshme përfundon procesin e verifikimit të kandidatit për deputet Ardian Vullnet Gjoka, pjesë e Lëvizjes për Ndryshim i Jozefina Topallit, për zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Sipas dokumentit që Organi i akuzës i ka dërguar Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ardian Gjoka nga verifikimet e tyre nuk rezulton të jetë dënuar me vendim të formës së prerë, por ndaj tij ka nisur një hetim në v itin 2017 për “Falsifikim dokumentesh”.

Po ashtu, për këtë vepër penale rezulton se kandidati i lartpërmendur është dënuar me vendim jo përfundimtar me 3 muaj burg.

Dokumentet e Prokurorisë së Përgjithshme për KQZ:

173764738 274781734079347 5674369550131383056 n 2
174236957 905418503590752 6153444160513581630 n
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img