Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Prokuroria: Tre burgime të përjetshme për “Grupin e zjarrit” të Lazaratit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria për Krime të Rënda dha sot pretencën për “Grupin e zjarrin” në Lazarat.

I ashtuquajturi “Grupi i zjarrit” u konfliktuan me armë me policinë në vitin 2015, ku mbeti i vrarë efektivi Ibrahim Basha. Procesi ndaj te pandehurve u zhvillua me gjykim te shkurtuar dhe, nese shpallen fajtore, perfitojne uljen me 1/3 e denimit.

Prokuroria për Krime të Rënda kerkon dënimet, si më poshtë:

Arbion Aliko, burgim te perjetshem.

Alban Aliko, 35 vjet

Bajram Bocia, burgim te perjetshem

Elvis Bocia, burgim te perjetshem

Elson Kazma, 35 vjet

Xhulio Malo, 20 vjet (ne baze te neni 51 te kodit penal, te denohet perfundimisht me 10 vjet)

Klodian Selimi, 10 vjet

Oltian Proko, 18 vjet

Dervish Gaba, 18 vjet

Ruhan Hiraj, 18 vjet

Iliaz Xhaferraj, 18 vjet

Tashmë pritet që gjykata të japë vendimin ndaj tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img