Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Prokuroria “kopsit” ekzekutimin e Klodian Rashës: 25 vjeçari nuk kishte armë, efektivi i Shqiponjave akuzohet për “vrasje me dashje”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

32f6e8536697bc021f89a50168e4c106

Prokuroria e Tiranës “kopsit” dosjen për vrasjen e të riut Klodian Rasha, pranë shtëpisë së tij, në orët e para të 8 dhjetorit 2020. I akuzuar është marrë efektivi i Forcave Shqiponja Nevaldo Hajdaraj.

Sipas organit të akuzës, Klodian Rasha nuk ka pasur armë me vete kur po ndiqej nga dy policët e Shqiponjave. Madje, as në momentin e vrasjes ai nuk ka pasur në dorë armë, siç pretendonte fillimisht Nevaldo Hajdaraj.

Prokurori i çështjes ka mbyllur hetimet për vrasjen dhe i akuzuari i vetëm është ish-efektivi i Shqiponjave Nevaldo Hajdaraj. Ai akuzohet për veprën penale “Vrasje me dashje”. Organi i akuzës ka zgjidhur dhe enigmën e pistoletës që u gjet në një rrugë dhjetra metra larg vendit ku 25 vjeçari humbi jetën.

Ajo nuk është e Klodian Rashës.

Nga hetimet e kryera nga Prokuroria e Tiranës, ka dalë se vrasja e 25 vjeçarit Klodian Rasha është bërë me dashje, dhe mund të evitohej nga polici që po e ndiqte.

Prokuroria i ka komunikuar dje më datë 2 mars Nevaldo Hajdarat akuzën. Ai ndodhet në ambientet e paraburgimit. Pas ngjarjes, ish- polici u akuza për “Vrasje, në kushtet e kapërcimit të mbrojtjes së nevojshme”, ndërsa tani organi i akuzës e akuzon për “Vrasje me dashje”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img