Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Prokuroria kërkon burg përjetë për Kasëm Pirjasin dhe Hysnie Hoxhallari, vranë nënë e bir dhe i dogjën

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7e1f971bfd4395ab58b99656800c5f71

Prokuroria e Vlorës kërkon burg përjetë për Kasëm Pirjasin dhe Hysnie Hoxhallarin, të cilët dy vite më parë vranë nënë e bir, Selkei e Olsi Hoxhallari, dhe më pas dogjën shtëpinë.

Vrasjen në atë kohë e ka marrë përsipër Kasem Pirjasi (26 vjeç kur ndodhi ngjarja), duke thënë para togave të zeza se ishte në një lidhje me Hynsie Hoxhallarin, gruan e Olsi Hoxhallarit dhe nuse e Selkies.  Ndërkohë, Hysnia, ka thënë se ajo s’kishte lidhje me ngjarjen.

Ai ka pohuar gjithashtu se e ka kryer vrasjen sepse nuk takonte dot të dashurën, Hysnien. Për këtë ai vrau me hanxhar vjehrrën dhe burrin e të dashurës, Hysnie Hoxhallarit. Sot, prokuroria në mbyllje të hetimeve ka kërkuar burg përjetë për autorët Kasëm Pirjasin dhe Hysnie Hoxhallarin.

Viktimat: Selkie dhe Olsi Hoxhallari
5d3d53f213b9aviktimat-hoxhallari-vlore-770x470.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img