Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Prokuroria kërkon 4 vite BURG për gjyqtarin e famshëm dhe 2.6 vite për kushëririn e tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria lexon pretencën për gjykatësin e Apelit Shkëlqim Miri i akuzuar për korrupsion.

albsig

spring

Prokuroria ka kërkuar dënimin me 4 vite burg për gjyqtarin dhe 2.6 vite për kushëririn e tij. Gjyqtari Miri u përfshi në korrupsion për dhënien e një vendimi kundrejt ryshfetit 30 mijë euro dhe u arrestua në shtëpinë  e tij më 10 nëntor të vitit 2017.

Kushëriri i tij Kujtim Miri ka patur rolin e sekserit në shumën prej 300 milion lekë të vjetra që iu gjetën gjyqtarit në banesën e tij gjatë kontrollit të policisë pas mesnate.

Gjyqtari Shkëlqim Miri u arrestua pas vendimit që çoi në lirimin nga burgu të ttë dënuarit, Gentian Doda, për vrasje të dyfishtë në vitin 1998.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img