Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
7 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Prokuroria i nxori të dhënat e të shkuarës “problematike”, KQZ merr vendimin për Tom Doshin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka mbyllur procedurën për Tom Doshin.

Shkak për këtë është bërë sipas kreut të KQZ, Ilirjan Celibashki pasi ai nuk përfshihet në sferën e dekriminalizimit, pasi ka mandat deputeti dhe as ndonjë mundësi që ta fitoi atë.

“Jemi përballë rastit që nuk përfshihet më në sferën e ligjit të dekriminalizimit. Nuk ka mandat deputeti e as ndonjë mundësi që ta fitojë atë” tha Ilirjan Celibashi.

Kujtojmë që pak ditë më parë Prokuroria e Përgjithshme ka përfunduar procesin e verifikimit për politikanin dhe biznesmenin Tom Doshi. Ky proces nisi për shkak të kandidimit të tij në zgjedhjet e 25 prillit, dhe prej tij ka dalë se Doshi është marrë i pandehur apo nën akuzë për disa vepra penale.

Të dhënat e dala nga hetimet e bëra nga sektori i dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme, iu përcollën Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve.

Doshi është akuzuar për palgosje, kallëzimi i rremë apo dhe goditje për shkak të detyrës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img