Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Prokuroria e Tiranës urdhëron arrestimin e disa zyrtarëve të AKBN, 5 në pranga 1 në ‘arrest shtëpie’ (AKUZAT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Tiranës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtarëve të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore.

Burime për mediat bëjnë me dije se deri tani janë arrestuar 5 persona, ndërsa për 1 tjetër është vendosur arrest shtëpie.

Urdhër arrestet janë firmosur pasi këta zyrtarë akuzohen për veprën penale “shpërdorim detyre”, “mashtrim me pasoja të rënda”, “kontrabandë mallrash pa akcizë” dhe “fshehje të ardhurash”.

Ende nuk janë bërë të ditur emrat e personave të arrestuar, ndërsa dy të tjerë ende nuk janë arrestuar.

***

Newsbomb do t’ju mbajë të informuar në vijim për detajet…

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img